clear
جدیدترین اخبار

اجتماعی - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

اجتماعی

اجتماعی (12)

دوقلو ها معمولاً با یکدیگر اختلاف سن ندارند دلیل این که از کلمه‌ی معمولاً استفاده می‌کنیم این است که دوقلو هایی بافاصله سنی ۱۰ سال به‌عنوان عجیب‌ترین دوقلو های جهان این روزها خبر ساز شده‌اند. وب‌سایت Twin Strangers محلی است که دران می‌توانید افرادی که به شما شباهت بسیاری دارند را بیابید. جنیفر و آمبرا ازجمله کاربران این وب‌سایت بوده‌اند که با شباهت بسیار دوقلوهای غریبه منتخب شناخته شدند. به گفته جنیفر وی در هنگام ملاقات آمبرا از شدت شباهتی که به یکدیگر داشته‌اند متعجب شده است.

راجگاری پاوار نام یک دختربچه ۱۲ ساله هندی است که در تست هوش موسسه British Mensa IQ نمره ۱۴۰ از ۱۶۲ را کسب نموده است. جالب است بدانید که این رقم دو امتیاز بالاتر از نتیجه تست هوش آلبرت انیشتین واستیون هاوکینگ می‌باشد.  این دختربچه که در منطقه کشایر انگلیس زندگی می‌کند، دارای بیشترین میزان IQ میان افراد کمتر از ۱۸ سال نیز هست.

تریک کویرت دانشمند دانشجوی دانشگاه آکسفورد که اکنون مشغول تحصیل مقطع دکترا است، برای رهایی از قانون سخت‌گیرانه‌ی صاحب‌خانه‌اش دست به اقدام خلاقانه‌ای زده است. این دانشمند ۲۳ ساله یک نردیان ساخته که از حیات پشتی به خانه‌اش راه دارد از این طریق گربه‌ی او با بالا رفتن از نردبان وارد خانه‌اش می‌شود. گفتنی است که صاحب‌خانه به حیات پشتی خانه‌ی وی دسترسی نداشته است.

قابلیت پخش زنده اینستاگرام برای کاربران ایرانی مسدود شد. طبق گفته خبرگزاری‌های مختلف، این قابلیت فقط برای کاربران اینترنت اپراتورها مسدود است و دیگر کاربران دیگر خدمات دهندگان اینترنت می‌توانند به اینستاگرام لایو (Instagram Live) دسترسی داشته باشند.  البته هنوز علت این فیلترینگ مشخص نیست ولی به نظر می‌رسد این مسدودسازی به خاطر استفاده نامزدهای انتخابانی از این پلتفرم برای تبلیغات بوده است. بنابه گزارش‌های رسیده، این فیلترینگ با دستور قضایی صورت گرفته است و به نظر می‌رسد دیگر ISP های اینترنت نیز به جمع فیلتر کنندگان اینستاگرام لایو بپیوندند.

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!