clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
چهارشنبه, 30 فروردين 1396

با کیفیت ترین خودرو های ایران را بشناسید. (قسمت دوم)

local_post_office این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
محمود چوپانی

خودرو یکی از وسایلی است که بدون آن در زندگی سختی زیادی را متحمل خواهیم شد. کشور ما ایران دارای کارخانه‌های متعددی است که  تعداد بسیاری از آن ها به خودروسازی مشغول هستند، ولی باید حقیقت بی کیفیت بودن بعضی از خودروهای ایرانی را بپذیریم. این مشکل در نتیجه تقاضای بالا و اطمینان برخی شرکت ها از به فروش رفتن محصولاتشان تحت هر شرایطی به وجود می آید. در این صورت چگونه می‌توانیم خودروهای باکیفیت را از بی‌کیفیت‌ها تشخیص دهیم و از آنها استفاده کنیم؟ با بدان تو برای آشنایی با باکیفیت‌ترین خودروهای ایران همراه باشید...

خودروهای سنگین

اتوبوس:

اتوبوس‌ها از آن دست خودروهایی هستند که کیفیت آن برای مردم بسیار مهم است.

اسکانیا 4212 مارال: طبق بررسی‌های انجام‌شده اتوبوس سوئدی بین‌شهری اسکانیا کیفیت لازم جهت قرار گرفتن در این لیست را دارد. این اتوبوس 6 سیلندر با ظرفیت موتور 12000 سی سی، به‌عنوان تنها اتوبوس این جدول رده کیفی 2 از 5 را کسب کرده است.

کامیونت:

کامیونت دسته‌ای از خودروها هستند که در حد وسط اتوبوس‌ها و کامیون‌ها قرار دارند و می‌توانند حداکثر 12 تن بار را حمل کنند. از جایی که کامیونت‌ها اندازه‌ای کوچک‌تر نسبت به ماشین‌های باری دارند و می‌توانند مقدار بار قابل قبولی را حمل کنند، مورد استقبال ایرانیان قرارگرفته است.

کامیونت ایسوزو NPR75K: ایسوزو شرکت خودروسازی ژاپنی، سازنده اصلی این خودروی باکیفیت بوده است. ولی اکنون این ماشین در ایران تولید می‌شود. کامیونت ایسوزو NPR75K رده کیفی 2 نمره از 5 را دارد. از جایی که این خودرو اکنون در ایران تولید می‌شود، باید خوشحال باشیم که این خودرو در جایگاه اول کامیونت‌های ایرانی قرارگرفته است.

ایسوزو

کامیون:

کامیون ایسوزو FVR: ایسوزو FVR خصوصیات عالی و جالب‌توجهی دارد. این کامیون با وزنی معادل 5 تن، می‌تواند 18 تن بار را جابه‌جا کند.

ایسوزو

کامیون بنز WH: این کامیون که می‌توان آن را محبوب‌ترین کامیون ایرانی نام نهاد، در رده دوم این رده‌بندی قرارگرفته است. این کامیون را می‌توان در اکثر شهرهای ایران پیدا کرد. هر دو کامیون این قسمت، رده کیفی 1 از 5 را از آن خود کردند.

بنز 10 تن

کشنده:

خودروهای بخش کشنده هر دو از شرکت سوئدی ولوو هستند و رده کیفی بسیار عالی را از آن خود کردند. نمره کیفی 4 از 5 رقم قابل‌توجهی است که این خودروهای کشنده را از دیگر رقبا متمایز می‌کند. 

ولوو FH 500: این خودروی 400 میلیونی، دیگر خودروی سوئدی است که توانسته مقامی را از آن خود کند. برای تعریف از کیفیت بالای این خودرو همین بس که حمل 44 تن بار با این خودرو امکان‌پذیر است. ولوو FH 500 منبعی سوختی با ظرفیت 1100 لیتر دارد.

FH500

ولوو FH 460: ولوو FH 460 نیز مشخصاتی شبیه به مدل جدیدتر خود یعنی ولوو FH 500 دارد.

 FH 460

گروه رده کیفی نام خودرو رده کیفی
اتوبوس 1 اتوبوس بین شهری اسکانیا 4212 مارال
2/5
کامیونت 1 کامیونت ایسوزو NPR75K 2/5
2 کامیونت الوند 1/5
3 کامیونت FAW 1/5

کامیون
(باری - کمپرسی)

1 کامیون ایسوزو FVR 1/5
2 کامیون بنز WH 1/5
کِشنده 1 ولوو FH 500 4/5
2 ولوو FH 460 4/5

خودروهای باری در ایران از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. کم‌جمعیت بودن این جدول نیز دلیلی برای این ادعاست. بااین‌حال باید منتظر ورود و ساخت خودروهای باری و سنگین جدید در داخل کشور باشیم.

برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!