clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

آیا فریز کردن ارزش مواد غذایی را کاهش می دهد؟

هیچ‌چیز به راحتی استفاده از مواد غذایی یخ‌زده نمی‌باشد. این‌گونه غذاها را می‌توان برای مدت طولانی نگه داری کرد و به‌سادگی آماده نمود. مواد غذایی یخ‌زده در بسیاری از مواقع از قیمت پایین‌تری برخوردار می‌باشند. و صدالبته می‌توان آن ها را برای مدت طولانی‌تری نگه‌داری کرد. اما آیا این روش نگهداری علاوه بر کاهش سرعت روند تجزیه، ارزش غذایی خود را نگه می‌دارند؟ در ادامه به بررسی ارزش مواد غذایی پس از فریز کردن و یخ زدن برای مدت طولانی می‌پردازیم.

 

آیا فریز کردن ارزش مواد غذایی را کاهش می‌دهد؟

فریز کردن مواد غذایی میزان کالری، فیبر و مواد معدنی را تغییر نمی‌دهد اما ممکن است در اثر این عمل بعضی از ویتامین‌ها مانند ویتامین فولاک و یا ویتامین C دستخوش تغییراتی بشوند؛ با فریز شدن مواد غذایی محتویات درون آن ها کیفیت خود را همچنان حفظ می‌کنند. در فریز کردن مواد غذایی، محتویات غذا از نوع آن اهمیت بیشتری دارند و اینکه این مواد حاوی چه نوع مواد اضافی مانند شکر باشند؛ تأثیر بیشتری در حفظ کیفیت دارد. در زمان فریزِ انواع مواد غذایی باید همواره ۴ نکته محتویات مواد غذایی، روش بسته‌بندی، مدت زمان فریز ماندن و نحوه گرم کردن مواد فریز شده را در نظر گرفت.

چه مواد غذایی را می‌توان فریز کرد؟

گوشت، مرغ و غذاهای دریایی را می‌توانید بدون هیچ مشکلی در فریزر نگهداری کنید. بیشتر سبزیجات و میوه‌ها به‌جز کاهو و دیگر سبزیجات سرد را نیز می‌توانید در فریزر قرار دهید. اما حتما از فریز کردن موادی مانند انواع سسهای مایونز و یا تخم‌مرغ و غذاهای حاضری اجتناب کنید و به یاد داشته باشید که بهتر است سبزیجات را پیش از نگهداری در فریزر، ابتدا بلانچ کرده و پس از آن در فریزر  بگذارید. برای بلانچ کردن سبزیجات، آن‌ها را برای ۱ تا ۲۲ دقیقه در آب در حال جوشیدن قرار داده و سپس در آب یخ غوطه‌ور کنید.

 

نحوه درست ذوب کردن مواد غذایی فریز شده:

پیش از استفاده از سبزیجات یخ‌زده، نیازی به ذوب کردن آن ها نیست زیرا می‌توانید آن ها را به صورت مستقیم بجوشانید، بخارپز کنید و یا حتی در مایکروویو قرار دهید. البته در مورد میوه‌ها بهتر است تا به آرامی از یخ زدگی خارج شوند زیرا اگر به سرعت به دمای اتاق برسند، حالت خمیری به خود می‌گیرند. مواد گوشتی و دریایی نیز اگر به طور کامل ذوب نشوند در زمان پخت، درون آن‌ها خام می‌ماند. انواع گوشت و غذاهای دریایی در حال ذوب شدن را هرگز در دما و محیط اتاق قرار ندهید زیرا پس از ۱ تا ۲ ساعت در اتاق ماندن باعث جذب و تشکیل انواع باکتری‌ها درون گوشت می‌شود و بهتر است آن‌ها را برای آب شدن در یخچال و یا آب سرد قرار دهید.

 
این روزها با گسترش صنعت و افزایش حجم کار های روزانه، خرید مواد غذایی تازه بسیار دشوار شده است وبه همین علت بسیاری از مواد غذایی، به‌صورت نیم‌پز یا فریز شده مصرف می‌گردند. اما بهتر است بدانید فریز کردن، خوراکی‌ها را تازه نگه می‌دارد و اگر خوراکی‌ها دربسته بندی درست خالی از املاح و مواد اضافی، در زمان محدود و با روش ذوب صحیح به‌کار گرفته شوند می‌توانند ارزش غذایی خود را حفظ کنند.

منبع: verywell

برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!