clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

علت بوی بد پا چیست؟

عرق کردن پا یک فرآیند طبیعی و مفید است، اما بوی نامطبوع و آزاردهنده‌ی آن، همه را ناراحت می‌کند. عرق پا، گرما و رطوبت لازم جهت رشد و تغذیه‌ی باکتری‌ها را فراهم می‌کند؛ بنابراین پا، بهترین مکان برای زندگی قارچ‌ها است. درواقع، همین باکتری‌ها از طریق ارتباط با عرق و سلول‌های مرده‌ی روی پوست، بوی بد را ایجاد می‌کنند. اما راهکار چیست؟ با ما همراه باشید …

۱- از جوراب‌های ضخیم استفاده نکنید

در فصل تابستان به دلیل گرما، پاها بیشتر عرق می‌کنند، اما در زمستان مردم بیشتر از بوی بد پا شکایت دارند زیرا برای گرم کردن خود، جوراب‌های نسبتاً ضخیم می‌پوشند و راه تنفس سلول‌های پوست پا بسته می‌شود.

۲- به کفش‌ها نیز باید استراحت داد

همان‌طور که باید به‌صورت مداوم جوراب‌ها را تعویض کنید به کفش‌هایتان نیز باید استراحت دهید، کفش نیز مانند جوراب نباید گرم و مرطوب بماند به همین دلیل بسیاری از متخصصان امراض پا توصیه می‌کنند، از یک کفش هرروز استفاده نکنید.

۳- جوراب نایلونی بپوشید

جوراب نایلونی بپوشید و همزمان از کفی‌های بوگیر برای کفش استفاده کنید. برای رفع بوی پا جوراب نایلونی بهتر است، زیرا  نمی‌گذارد عرق روی پا بماند و هرچه عرق کمتر باشد، قارچ و باکتری نیز کمتر می‌شود و کفی‌های بوگیر کفش می‌توانند راحت‌تر بوی کفش را بگیرند.

۴- شست‌وشو با محلول استات آلومینیوم  بسیار مؤثر است

شستن دو بار در هفته پاها با محلول استات آلومینیوم (در داروخانه‌ها موجود است) برای رفع بوی پاها بسیار مؤثر است. این را هم بدانید که فشار و استرس بر بوی پاها اثر مستقیم دارد و عرقی که به دلیل استرس از غدد خارج می‌شود عرق متفاوتی است به‌طوری‌که بوی تندتر و نامطبوع‌تری دارد.

۵- از پودر ضد قارچ استفاده کنید

روزانه دومرتبه کمی پودر ضد قارچ به پاهایتان بزنید تا کمتر عرق کند. این پودر می‌تواند درصورتی‌که پاها عرق کرده باشند، از رشد قارچ‌ها جلوگیری کند.

 

((برای سلامتی پای خود حتما جوراب تمیز و کفش مناسب بپوشید. پا قلب دوم انسان است به آن اهمیت دهید.))
برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!