clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
چهارشنبه, 06 ارديبهشت 1396

استفاده از این گردنبند سربی در رادیولوژی برایتان مفید است!

علم طب از دیرباز برای بهبودی عملکرد بدن انسان و درمان مشکلات او همواره به بشر خدمت نموده است. در این میان، مشکلی که همیشه وجود داشته، عدم امکان تشخیص درد بدون گشودن بافت‌های اندامی فرد بیمار بوده که در اواخر قرن ۱۹ با ورود رادیولوژی و استفاده از اشعه X به علم پزشکی، این مشکل نیز به‌طور چشمگیری کاهش یافت. در ادامه با ما همراه باشید...

در برخی مواقع برای شناسایی مشکلات فک و دندان‌ها، نیاز به عکس‌برداری با اشعه X از این نواحی می‌باشد. در هنگام عکس‌برداری، اپراتور دستگاه به شما پیشبندی سربی می‌دهد که تقریباً تمام‌تنه و قسمتی از پایین‌تنه شمارا می‌پوشاند. این پیشبند برای حفاظت از اندام‌های شما در برابر اشعه X است.

باید بدانید قسمت مهمی که حتماً باید از اشعه X مصون بماند، غده تیروئید در ناحیه جلوی گردن است که متأسفانه موردتوجه قرار نمی‌گیرد. اشعه X می‌تواند موجب بروز اختلال (مانند پرکاری و کم‌کاری) در عملکرد این غده و یا حتی افزایش امکان بروز سرطان در تیروئید گردد.

البته گردنبند سربی مخصوصی برای حفاظت از غده تیروئید در اختیار این مراکز گذارده شده است؛ اما متأسفانه به دلیل سهل‌انگاری کارکنان، این پوشش به بیمار ارائه نمی‌شود، مگر اینکه خود فرد آن را درخواست کند.

 

 

بنابراین یادتان باشد برای جلوگیری از آسیب به غده تیروئیدتان، در هنگام رادیولوژی دندان، حتماً از اپراتور مربوطه، محافظ مخصوص تیروئید را درخواست نمایید.

 

برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!