clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

با طب سوزنی آشنا شوید

طب سوزنی، یکی از روش‌های طب سنتی است که قدمت آن به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. اما با وجود این که نخستین بار پزشکان چینی برای درمان بیمارانشان طب سوزنی را برگزیدند، در دهه‌های گذشته، بسیاری از پزشکان به فواید این روش پی برده‌اند و انجام آن را به بیماران توصیه می‌نمایند. با ما همراه باشد تا در مورد طب سوزنی بیشتر بدانید.

 

در طب سنتی از سوزن‌های بسیار نازک استفاده می‌شود و در هنگام ورود این سوزن‌ها به پوست، بیمار هیچ‌گونه دردی احساس نمی‌کند. این درمان طی جلسات متعددی انجام می‌گردد و در هر جلسه بین ۵ تا ۲۰ سوزن مورداستفاده قرار می‌گیرد. طب سوزنی باعث می‌شود که جریان انرژی در بدن به توازن برسد. درگذشته چینی‌ها اعتقاد داشتند که در بدن دو انرژی «YANG» و «YIN» وجود دارد که اگر تعادل بین این دو انرژی برقرار باشد، انسان در سلامت کامل به سر می‌برد. طب سوزنی با تنظیم کردن مجراهای عبوری، موجب ایجاد تعادل بین این دو انرژی در بدن می‌شود.

 

 

برخی پزشکان بر این باورند که طب سوزنی بیشتر اثری تلقینی دارد.

پزشکان اعتقاددارند که طب سوزنی، روشی مفید برای تحریک اعصاب و بافت‌های همبند است و به اعتقاد آن‌ها ایجاد تحریکات کنترل‌شده موجب تسکین دردهای بدن و بهتر شدن جریان خون می‌شود. البته دراین‌بین، برخی پزشکان نیز بر این باورند که طب سوزنی هیچ تأثیری در بدن ندارد. آن‌ها می‌گویند مردم‌باور می‌کنند که با این روش خوب می‌شوند، پس‌ازاین روش استفاده می‌کنند و این طب همانند دارونماها بر روی آن‌ها اثر می‌گذارد.

طب سوزنی می‌تواند جایگزینی مناسب و ارزان برای عمل‌های زیبایی باشد.

طب سوزنی بسیار برای پوست صورت مفید است و باعث جوانی پوست می‌شود. یکی از پزشکان ژاپنی می‌گوید که فروکردن سوزن‌های نازک در پوست صورت، قدرت طبیعی التیام بخشی پوست را افزایش می‌دهد زیرا در این روش می‌توان عامل مؤثر در ایجاد ایرادات پوستی را پیدا کرد و آن‌ها را برطرف نمود. این روش در مقایسه با جراحی پلاستیک بسیار به‌صرفه‌تر است و علاوه بر خرج کمتر، خطر ناکامی درمان و معیوب شدن پوست نیز در آن وجود ندارد. جالب است بدانید از این روش برای درمان افتادگی پوست، گونه گذاری طبیعی صورت، برطرف کردن چین‌وچروک پوست، برطرف کردن جوش، از بین بردن تیرگی زیر چشم و… نیز استفاده می‌شود که اگر بخواهید برای این موارد از داروهای شیمیایی استفاده کنید قطعاً نمی‌توانید مانند استفاده از طب سوزنی به نتیجه‌ی مطلوب برسید.

 

 

اگر اضافه‌وزن دارید حتماً طب سوزنی را امتحان کنید.

پزشکان متخصص در این نوع درمان، برای بیماران مبتلابه اضافه‌وزن نیز طب سوزنی را پیشنهاد می‌کنند زیرا با طب سوزنی می‌شود اشتها را کنترل نمود و حتی میزان سوخت‌وساز بدن را نیز افزایش داد؛ در این روش با سوزن زدن به برخی نقاط خاص بدن مانند گوش‌ها، متابولیسم بدن بیمار بالاتر می‌رود و اشتهای بیمار تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد به‌طوری‌که پس از اتمام مدت درمان، بیمار دیگر میلی به پرخوری نخواهد داشت و به دلیل بالا بودن سوخت‌وساز بدنش تمامی مواد اضافی را می‌سوزاند.

 

طب سنتی موجب تسکین انواع این دردها می شود:

  • (برای تسکین سردرد و میگرن) ⇐ طبق مطالعات، افرادی که از طب سنتی استفاده می‌نمایند در طول روز نسبت به  دیگران کمتر به سردردهای میگرنی دچار می‌شوند.
  • (برای تسکین درد بیماران مبتلابه استئوآرتریت) ⇐ استفاده از طب سوزنی برای مبتلایان به استئوآرتریت، الزامی است زیرا  به کمک آن می‌توان درد زانوها را به حداقل رساند.
  • (تسکین درد های پس از جراحی) ⇐ برای برطرف کردن دردهای ناشی از جراحی یا کشیدن دندان، طب سوزنی کاربرد بسیاری دارد.
  • (برای تسکین کمر درد) ⇐ طبق تحقیقات برای برطرف کردن کمردرد، طب سوزنی می‌تواند بسیار مفید باشد و با انجام  این عمل، در کمتر از سه ماه درد کمر به‌طور کامل برطرف  می‌شود.

 

 

طب سنتی فواید بسیار زیادی دارد و در ایران حدود ۲۰ سال است که به‌صورت تخصصی انجام می‌شود. گرچه این روش نسبت به درمان‌های دیگر مشکلات کمتری دارد، اما اگر طب سوزنی توسط مراکز معتبر انجام نپذیرد، ممکن است در طول درمان، از سوزن‌های استاندارد استفاده نشود، که در این صورت احتمال عفونت کردن بدن بیمار بسیار بالا می‌رود. همچنین هنگام فروکردن سوزن باید احتیاط شود، زیرا امکان سوراخ شدن ریه و صفرا وجود دارد. پس توجه داشته باید که برای انجام این درمان حتماً باید به افراد متخصص و مراکز مجاز مراجعه نمایید.
برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!