clear
جدیدترین اخبار

طب سنتی - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

طب سنتی

طب سنتی (7)

شیر شتر خواص بی‌همتایی دارد و درمان بسیاری از بیماری‌ها نیز می‌باشد. امام علی (ع) در مورد شیر شتر می‌فرماید: (شیر شتر درمان هر دردی است، به‌جز مرگ) با ما همراه باشید تا در ادامه با خواص بی‌شمار شیر شتر آشنا شوید.

طب سوزنی، یکی از روش‌های طب سنتی است که قدمت آن به هزاران سال قبل بازمی‌گردد. اما با وجود این که نخستین بار پزشکان چینی برای درمان بیمارانشان طب سوزنی را برگزیدند، در دهه‌های گذشته، بسیاری از پزشکان به فواید این روش پی برده‌اند و انجام آن را به بیماران توصیه می‌نمایند. با ما همراه باشد تا در مورد طب سوزنی بیشتر بدانید.

چشم انسان یکی از مهم‌ترین اعضای بدن است که باید در حفظ و نگهداری آن بکوشیم. به‌طور حتم هیچ‌کس از ضعف چشم یا تاری دید، لذت نمی‌برد. چشم سالم باید اشیاء را صحیح و دقیق ببیند یعنی تصویر آن‌ها، روی شبکیه منعکس نماید.

از دیرباز همواره سبزیجات در اصلی‌ترین وعده‌های غذایی مصرف‌شده است و زمان‌هایی که شکار سخت به‌دست می‌آمد این سبزیجات بودند که جایگزین وعده‌ی اصلی انسان‌های اولیه می‌گشتند. اما سبزیجات به‌جز این‌که سریع‌الوصول هستند از بسیاری از جهات مناسب‌تر از انواع گوشت می‌باشند و همان‌طور که می‌دانید عده‌ی بسیاری هستند که تمام نیازهایشان را از راه رژیم غذایی سبزیجات تأمین می‌نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا  در قسمت دوم از مطلب (این گیاهان چه خواصی دارند؟) به برسی خواص ۴ دسته‌ی دیگر از پراستفاده‌ترین سبزیجات و ادویه‌جات بپردازیم.

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!