clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
یکشنبه, 29 اسفند 1395

۶ ترفند یک دقیقه‌ای برای بهبود کیفیت زندگی !

آیا واقعاً می‌شود کیفیت زندگی خود را در عرض یک دقیقه ارتقا داد؟ در ادامه به بررسی ترفند های یک دقیقه‌ای برای تسهیل کارهای روزمره و افزایش بهره‌وری روزانه و تأثیر آن‌ها بر روی فعالیت‌های مختلف می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

 

ترفند ۱: جلوگیری از ارسال پیام ناخواسته به دیگران

درصورتی‌که پیام متنی را برای شخصی ارسال کردید و در حین ارسال متوجه شدید که پیام به‌اشتباه در حال ارسال برای آن شخصی می‌باشد، به‌محض اطلاع از ارسال خطا یا وجود محتوای نامربوط می‌توانید با فعال کردن فوری حالت پرواز در دستگاه مانع از ارسال موفق پیام به مخاطب موردنظر بشوید.

 

ترفند ۲: ریش‌های خود را پس از حمام بتراشید

درصورتی‌که قصد دارید ریش‌های خود را بتراشید بهتر است این عمل را پس از حمام و دوش گرفتن انجام دهید چراکه با این کار مو و پوست صورت شما نرم و مرطوب خواهد شد و نتیجه‌ای مشابه تبلیغات‌ تیغ‌های خودتراش صورت به‌دست خواهید آورد.

 

ترفند ۳: در زمان خواندن درس و امتحان مربوط به آن یک آدامس مشخص را بجویید

این ترفند ممکن است برای بسیاری غیرقابل‌باور باشد اما جالب است بدانید که جوییدن یک نوع از آدامس مشخص با یک طعم خاص در زمان خواندن درس و حین جواب دادن به امتحان مربوط به آن عمل یادآوری را سرعت بخشیده و حافظه شمارا تقویت می‌کند.

 

 

ترفند ۴: کارهای کوچک دو دقیقه‌ای را در همان زمان انجام دهید

قانون امور دو دقیقه‌ای: درصورتی‌که یک کار ناگهانی مانند جواب دادن به یک ایمیل که به‌تازگی به‌دست شما رسیده دو دقیقه از وقت شمارا می‌گیرد بهتر است این کار را در همان لحظه انجام دهید چراکه سپردن کار برای انجام در زمانی دیگر ۵ دقیقه از وقتتان را خواهد گرفت.

 

 

ترفند ۵: از موسیقی‌های متن فیلم و بازی‌ها در حین کار استفاده نمایید

در صورتی که علاقه دارید که هنگام درس خواندن به موسیقی نیز گوش فرا دهید برای حفظ تمرکز بهتر می توانید از موسیقی متن فیلم ها و بازی‌های ویدیویی استفاده نمایید  چراکه این نوع از قطعات صوتی به‌صورت ویژه برای اجرا در پس‌زمینه تولیدشده‌اند و باعث بر هم زدن تمرکز شما در حین انجام یک فعالیت نخواهند شد.

 

ترفند ۶: قانون ۲۰-۲۰-۲۰ را فراموش نکنید

درصورتی‌که طور مداوم از دستگاه‌های دیجیتالی استفاده می‌نمایید بهتر است با توجه به عواقب ناشی از مشاهده طولانی‌مدت صفحه‌های نمایش با پیروی از قانون ۲۰-۲۰-۲۰ از بینایی خود محافظت کنید. دستورالعمل این قانون به این‌گونه است که در هر ۲۰ دقیقه به مدت ۲۰ ثانیه به شئ بافاصله ۲۰ متری خیره شوید.

 

 شاید نکات بالا بسیار جزئی و کم اهمیت به نظر برسند. اما با فرا گرفتن گام به گام نکات این چنینی می شود بسار متفاوت تر زندگی نمود و سلامت تر بود. جزئی بودن برخی نکات به این مفهوم نیست که آن ها اهمیتی ندارند چه بسا در دل این نکات کوچک دریایی از علم و دانش باشد. پس همواره تلاش کنید تا نکته بین و جزئی نگر باشید. تا زندگی بهتری را تجربه کنید.
برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!