clear
جدیدترین اخبار

خلاقانه - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

خلاقانه

خلاقانه (8)

مغز انسان همواره در تلاش است تا با دریافت میلیون‌ها فوتون نوری بهترین و واقع‌گرایانه‌ترین تصاویر را از جهان اطراف برای ما پردازش نماید تا ما بتوانیم تجربه یکسانی با حقیقت هستی و بینش خود داشته باشیم. با این حال شرایط بصری متعددی هستند که مغز توانایی پردازش همزمان دو پدیده مختلف با یکدیگر را به‌صورت همزمان ندارد و به این خاطر شاهد ایجاد تفاوت‌هایی در میان واقعیت و تصویر به‌دست آمده می‌باشیم. بدان تو در ادامه به بررسی نمونه‌هایی از خطای  دید سرگرم‌کننده پرداخته که می‌تواند چالش مناسبی برای قوه بینایی هر شخص باشد. با ما همراه باشید.

آیا واقعاً می‌شود کیفیت زندگی خود را در عرض یک دقیقه ارتقا داد؟ در ادامه به بررسی ترفند های یک دقیقه‌ای برای تسهیل کارهای روزمره و افزایش بهره‌وری روزانه و تأثیر آن‌ها بر روی فعالیت‌های مختلف می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

ژاپنی‌ها به دلیل اختراعات بسیار خوب و کاربردی و همچنین داشتن فرهنگی غنی، در این زمینه به شهرت رسیده‌اند. آن‌ها در اختراعات خود از ایده‌های بسیار جالبی استفاده می‌نمایند به‌طوری‌که گاهی با دیدن آن‌ها متحیر می‌شویم و گاهی بعضی اختراعاتشان آن‌قدر ساده و کاربردی است که شاید تابه‌حال به ذهن ما خطور نکرده باشد. این بار ژاپنی‌ها دست به اختراعی جالب زده‌اند. آن‌ها اتاقی را طراحی نموده‌اند که در کمال ناباوری درون یک چمدان جا می‌شود. در ادامه با ما باشید تا در مورد این اتاق تاشو بیشتر بدانید.

شنبه, 04 فروردين 777

بسیاری از ایده‌هایی که امروزه به ثبت رسیده، ایده‌های بسیار بزرگ و حیرت‌آوری هستند. بااین‌حال برخی از ایده‌ها ساده و بسیار کوچک‌اند، ولی همین ایده‌های کوچک نیز می‌توانند کاربرد بسیاری داشته باشند. با ما همراه باشید…

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!