clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

پنج اصل موفقیت را بشناسید!

همیشه موفقیت برای هر فردی از دیدگاهی متفاوت سرچشمه می‌گیرد مثلاً یکی موفقیت را در درس خواندن می‌بیند و دیگری موفقیت را در ثروت، اما اهداف و اصول رسیدن به موفقیت چیست؟  با ما همراه باشید تا به برسی پنج اصل اساسی که برای موفقیت لازم است بپردازیم.

 

۱.ترسیم یک رؤیا

مهم نیست در چه سن و سالی هستید یا کجا زندگی می‌کنید فقط کافی است موفقیت را در ذهن خود به تصویر بکشید و خود را در آن شرایط تصور کنید. سعی کنید از موفقیت خود با خودتان صحبت کنید که قطعاً یکی از بهترین راه‌های موفقیت ترسیم یک ذهنیت درست از آینده است.

 

 

۲.برنامه‌ریزی

خیلی وقت‌ها پیش‌آمده به خاطر فراموشی یا مشغله‌ی زیاد کاری خیلی از برنامه‌هایتان عقب بماند یا حتی هیچ‌وقت موفق به انجام آن نشوید اما باید بدانید اگر برنامه‌ریزی نداشته باشید رسیدن به موفقیت برایتان غیرممکن است لازم نیست ساعت خاصی را به برنامه‌ریزی اهمیت دهید برنامه‌ریزی را آسان بگیرید تا بتوانید کارهایتان را انجام دهید پس یک برگه کوچک و یک خودکار بردارید و تمامی برنامه‌های مهمی که باید فردا انجام دهید را در آن یادداشت کنید و همیشه در محل کار همراهتان داشته باشید تا از دیدتان خارج نباشد و پایان هرروز دوباره برنامه‌ی فردا خود را در یک تکه کاغذ یادداشت کنید.

 

۳.یادداشت‌برداری

همیشه سعی کنید قبل از خواب در یک دفتر به‌صورت کاملاً خلاصه و کوتاه تمام‌کارهای روز خود را یادداشت کنید در پایان هر هفته نیز دفتر را بخوانید و کارهایی که برایتان ضرورتی ندارد را از هفته‌ی بعدی خود حذف کنید.

 

 

۴.خواب مناسب

میگویند در ژاپن هر شخصی که احساس خستگی کند می‌تواند در محل کار خود استراحتی کوتاه داشته باشد  حال که در کشورمان از این قوانین نداریم پس می‌توانید بعد از ساعت کاری ساعاتی مناسب و مشخص از روز خود را به خواب اختصاص دهید زیرا تمامی افراد موفق بین ۹ الی ۶ ساعت را در روز می‌خوابند.

 

۵. از شکست خود درس بگیرید

قطعاً تا شکستی نباشد پیروزی هم نخواهد بود و فراموش نکنید انسانی که شکست نخورد موفق نیست اگر زندگی نامه‌ی هر یک از افراد موفق را بخوانید از شکست‌های پی در پی خود میگویند و این که چطور با آن‌ها مقابله و از آنها درس گرفتند در نهایت شکست ممکن است انواع مختلفی داشته باشد از شکست‌های خود درس بگیرید به گذشته برگردید دوباره مرور کنید تا علت اصلی شکست خود را بیابید و راه حلی برای آن پیدا کنید.

به‌طورقطع این پنج روش شمارا به موفقیت نمی‌رسانند اما شاید بتوانند شمارا به آن نزدیک کنند.

موفق باشید.
برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!