clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
جمعه, 22 ارديبهشت 1396

هفت چیز که باید از گفتن آن ها به دیگران بپرهیزید!

آدمی هرگز از سکوت لطمه نمی‌خورد، و درواقع آنچه که در غالب موارد موجب پشیمانی می‌گردد، سخن گفتن است. در زندگی هر کدام از ما، مسائلی پیش می‌آید که بهتر است از بازگو کردن آن‌ها نزد دیگران بپرهیزیم. در ادامه به 7 نمونه از این قبیل موارد اشاره می‌نماییم.

1- اهداف بلند پروازانه خود را تا زمانی که موفق به انجام آن‌ها نشدید، فاش نکنید. زیرا هر هدفی قطعاً دارای نقاط تاریک و ضعف‌هایی می‌باشد که هنوز به چشمتان نیامده‌اند. ممکن است دیگری آن‌ها را زودتر تشخیص داده و به شما گوشزد کند؛ که این اتفاق می‌تواند موجب دلسردی شما گردد.

2- درگیری‌ها و مشکلات خانوادگی‌تان را برای کسی بازگو نکنید. همیشه این نکته را مد نظر داشته باشید که با این کار، فقط مشکلاتتان بیشتر می‌شوند. این طور مسائل فقط باید در درون محیط خانوادگی و بین عزیزانتان حل شوند.

 

 

3- اعمال خیر و سخاوتمندانه خویش را فاش نسازید. زیرا بزرگ‌ترین فضیلت در انجام کار نیکو، بدون نیاز به کشف آن از سوی دیگران است. ابتدا برای خود روشن کنید که به‌راستی نیاز شما برای انجام امور خیریه چیست؟

4- همواره سکوت پیشه کردن درباره لحظاتی که از خود شجاعت و قهرمانی نشان داده‌اید، با ارزش است. ما آمده‌ایم که با چالش‌های موجود در دنیای اطرافمان و مسائل درونی و ذهنی خویش مقابله نماییم. موفقیت ما زمانی میسر می‌گردد که بین هر دوی این‌ها اعتدال برقرار سازیم و به دنبال برتری دادن به یکی در مقابل دیگری نباشیم.

5- اسرار زندگی شخصی خود را فاش ننمایید. بالیدن به مسائلی مثل خوردن خوراک کمتر در وعده‌های غذایی، یا اینکه چطور سحرخیز شده‌اید و دیگر تا لنگ ظهر نمی‌خوابید، و یا چگونگی سرکوب هوس‌هایتان، زیاد عمل ارزشمندی به حساب نمی‌آید. چنان چه شما لذات دنیوی را به خاطر اهداف معنوی کنار زده‌اید پس نیازی به تحت تأثیر قرار دادن دیگران و جلب ستایش آن‌ها برای این امور نخواهید داشت.

6- هرگز تصوراتتان درباره جهان هستی، و افکار خودتان درباره مرگ و زندگی را به اشتراک نگذارید و به دیگران تعلیم ندهید. زیرا که این‌ها فقط تصورات شما است و نه واقعیت! آن‌ها گفته‌های شمارا نوعی محبت می‌بینند و بس. فقط در موارد نادری ممکن می‌شود اعتقادات شخصیتان برای کسی سودمند واقع گردد.

7- راجع به مسائل ناخوشایندی که درباره مردم شنیده و یا دیده‌اید صحبت نکنید. دقیقاً مانند کثیف شدن لباستان، با این کار مغزتان را آلوده می‌نمایید. بهتر است سعی کنید شما گوینده خبرهای ناخوشایند و منفی نباشید.

 

 

" تا مرد سخن نگفته باشد      عیب و هنرش نهفته باشد "

برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!