clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

شمع روشن کردن هم آدابی دارد!

شاید اگر بگوییم شمع روشن کردن آداب خاص خود را دارد تعجب کنید و بگویید روشن کردن شمع که کاری ندارد، حتی یک خردسال هم از عهده‌ی آن برمی‌آید! اما روشن کردن شمع نیاز به آدابی دارد که با یادگیری آن  شعله به‌درستی روشن می‌ماند، دود نمی‌کند، سریع خاموش نمی‌شود و از همه مهم‌تر عطر خوبی هم متصاعد می‌کند. با ما همراه باشید تا با آداب روشن نمودن شمع آشنا شویم…

فتیله‌ی شمع باید کوتاه و تمیز باشد

 

پیش از روشن نمودن شمع حتماً فتیله را کاملاً تمیز کنید و سعی نمایید تا حدود ۳ تا ۶ میلی‌متر آن را کوتاه کنید. این کار را باید هر بار که قصد روشن کردن شمع را دارید تکرار نمایید دلیلش هم این است که با این کار، آتش شمع بسیار تمیز و روشن‌تر می‌شود و زیبایی شمع را دوچندان می‌نماید. همچنین اگر فتیله کوتاه نشود نه تنها شعله‌ی شمع همانند قارچ می‌شود و نور چندانی از خود منتشر نمی‌نماید، بلکه موجب ایجاد دوده در اطراف ظرف محل قرارگیری شمع نیز می‌گردد.

اجازه دهید پارافین در تمام سطوح شمع ذوب شود

 

هر گز زمانی که شمع روشن است تا وقتی لایه رویی پارافین در تمام سطوح شمع آب نشده، آن را خاموش نکنید. شاید  بگویید این امر بسیار زمان‌بر است و شاید چندین ساعت به طول بیانجامد ولی اگر این کار را نکنید، درواقع موجب ایجاد پدیده‌ای به نام «تونِلینگ» می‌شوید به‌طوری‌که فتیله در اثر سوختن کوتاه می‌گردد و در عمق شمع فرو می‌رود به شکلی که در وسط شمع حفره‌ای همانند تونل ایجاد می‌شود!

شمع‌هایی که قطر آن‌ها بیش از ۷ سانتی‌متر است و فتیله‌ای بلند دارند نسبت به دیگر شمع‌ها حرارت کمتری تولید می‌کنند و درنتیجه، پارافین با سرعت کمتری ذوب می‌شود پس سعی کنید به‌جای آن‌ها شمع‌هایی خریداری نمایید که چندین فیلتر دارند زیرا  پارافین این شمع‌ها زودتر  ذوب می‌شود و به‌صورت یکدست در تمامی سطوح پخش می‌گردد.

همان‌طور که خواندید روشن کردن شمع که به نظر بسیار ساده و پیش‌پاافتاده می‌آید آداب خاصی دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان بهتر و بیشتر از شمع‌هایمان استفاده کنیم. امیدواریم ازاین‌پس بگذارید شمع‌هایتان بسوزد تا خدای‌ناکرده دچار پدیده‌ی تونلینگ نشود.

منبع: businessinside

برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!