clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 21 -2664

کشور هلند، کشوری برای آیندگان!

هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا می‌باشد این کشور تقریباً هفده میلیون جمعیت دارد. هلند از شرق با آلمان همسایه است، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از طریق دریا با بریتانیا هم‌جوار است. کشور هلند به دلیل داشتن ۷ ویژگی منحصربه‌فرد، کشور «آینده» خوانده می‌شود. با ما همراه باشید تا با این ۷ ویژگی آشنا شوید…

هلند هلند هلند

 

 

۱_ هلند تنها کشوری است که حیوانات ولگرد ندارد

 .

چند ماه قبل کشور هلند اعلام کرده که، دیگر هیچ سگ یا گربه‌ای دیگر در خیابان‌ها ی این کشور وجود ندارد. در این طرح دولت هلند، حیوانات ولگرد را به‌گونه‌ای که هیچ آسیبی به آن‌ها وارد نشود، جمع‌آوری کرد و با تصویب قانونی اعلام نمود که؛ به‌کارگیری حیوانات در سیرک‌ها ممنوع می‌باشد.

 .

 

 .

۲_ ساخت گذرگاه‌هایی برای  عبور حیوانات جنگل

با این تصمیم جالب،حیوانات با رفت‌وآمد بر روی این گذرگاه دیگر جان خود را به دلیل عبور از اتوبان از دست نمی‌دهند.

 .

 

 .

۳_ کمبود زندانی و بسته شدن زندان‌ها

چند سال پیش کشور هلند تصمیم گرفت تا جرم و جنایت را در کشور تا جایی که ممکن است به حداقل برساند. پس از چند سال تلاش مستمر نهادهای مختلف دولتی، این تصمیم اکنون به نتیجه رسیده است و به همین دلیل میزان زندانی‌ها در این کشور به‌قدری کاهش‌یافته است که ۱۹ عدد از زندان‌های هلند تعطیل شدند. (میزان متوسط زندانی‌های هلند ۱۶۳ تن از هر صد هزار نفر است.)

 .

 

 .

۴_ نخستین خط وسیله نقلیه الکتریکی

 .

اسم این پروژه عظیم «Solar Road» است. طی این پروژه با استفاده از انرژی خورشید، خیابان‌ها روشن می‌شوند و همچنین وسایل نقلیه الکتریکی نیز شارژ می‌گرددند. بخش اول این پروژه که ۱۰۰ متر اطول دارد در سال ۲۰۱۵ افتتاح‌شده است.

 .

 

 .

۵_ شهری که ماشین ندارد

این شهر بدون ماشین، هوتن است. این شهر با جمعیتی حدود ۵۰ هزار نفر در استان اوترخت قرار دارد. در سال ۱۹۸۰ چند هزار  نفر از شهروندان این شهر تصمیم می‌گیرند که دیگر سوار ماشین نشوند و به جای آن از دوچرخه استفاده کنند. این تصمیم کم‌کم فراگیر شد و اکنون این شهر را، شهر دوچرخه می‌خوانند.

.

 

.

۶_ جایگاه شارژ خودروهای برقی در هر ۵۰ متر

برای اینکه مردمان هلند به استفاده از خودروهای الکتریکی تشویق شوند، دولت این کشور پروژه‌ای را آغاز کرده‌است که بر طبق آن قرار است پس از هر ۵۰ متر، جایگاهی برای شارژ کردن خودروهای برقی قرار داده شود.

.

 

 .

۷_ ممنوعیت استفاده از خودروهای بنزینی تا چند سال دیگر

مقامات کشور هلند تصمیم گرفته‌اند که از سال ۲۰۲۵ دیگر خودروهای بنزینی وارد خیابان‌های این کشور نشود و برای این طرح تصحیلات زیادی در نظر گرفته‌اند به‌طوری‌که صاحبان خودروهای با سوخت‌های جایگزین، از پرداخت مالیات وسایل نقلیه بنزینی معاف هستند و همین‌طور اتومبیل‌های سازگار با طبیعت نیز در هلند ۱۵ هزار یورو ارزان‌تر می‌شوند.

 .

 

همان‌طور که خواندید یکی از ویژگی‌های اصلی کشور هلند این است که  دولتمردان این کشور در پی کاهش میزان استفاده از خودروها هستند. تا از بروز معضل هوای آلوده جلوگیری به عمل‌آورند. پس چه پسندیده است اگر دولتمردان ما نیز جهت جلوگیری از آلودگی هوا به خورو هایی با سوخت جایگزین بیشتر توجه نمایند.
برچسب‌ها style

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!