clear
جدیدترین اخبار

گردشگری - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

گردشگری

گردشگری (27)

همه‌ی ما کشور ژاپن را یکی از خلاق‌ترین کشورهای جهان می‌دانیم. چراکه ژاپنی‌ها همواره با ایده‌های ناب و شگفت‌آور، دست به اختراعات متنوع و نوینی می‌زنند که شاید هیچ‌وقت به ذهن مردمان دیگر کشورها خطور نکند. این بار نیز ابتکاری باورنکردنی دارند که نام آن را روزنامه سبز گذاشته‌اند. ما را همراهی کنید تا در مورد این روزنامه بیشتر بدانید.

کاخ آپادانا، یک عمارت تاریخی متعلق به دوران هخامنشیان است که به عنوان قصر زمستانی شاهان آن دوره استفاده می شد. این عمارت کهن که تحسین را به نگاه هر گردشگر و علاقمندبه تاریخ می‌کشاند، یکی از محبوب‌ترین آثار و بناهای تاریخی شهرستان شوش می باشد، چراکه شکوه، عظمت، تمدن و فرهنگ غنی ایران را به جهان و جهانیان عرضه می‌کند. با بدان تو همراه باشید تا از معماری، کاوش ها و تخریب های کاخ آپادانای شوش آگاه شوید.

  • دروازه‌ی جهنم یا گودال آتشین، یکی از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری ترکمنستان به شمار می‌رود که به لطف وجود گازهای طبیعی موجود در گودال، شعله‌های آتش آن بیش از ۴۰ سال است که برافروخته می‌باشد. این گودال، ۷۰ متر قطر و ۲۰ متر عمق دارد و به دلیل این که دائماً در حال سوختن است، در هنگام شب جلوه‌ی بسیار زیبایی به منطقه می‌بخشد. با ما همراه باشد.

زندان‌های مختلفی در سرتاسر دنیا وجود دارند که اسرای بسیاری را در خود جای‌داده‌اند. در این ندامتگاه‌ها غالباً شرایط زندگی بسیار دشوار است و رفتار زندانبانان معمولاً خصمانه می‌باشد. شکنجه، انفرادی و گرسنگی نیز عضوی جدانشدنی از برخی زندان‌ها هستند. اما در بین زندان‌های سرتاسر جهان برخی در سختی دادن و غیرقابل‌تحمل بودن، سرآمد دیگر زندان‌ها می‌باشند. همراه ما باشید تا با تعدادی از مخوف‌ترین زندان‌های حال حاضر جهان آشنا شوید.

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!