clear
جدیدترین اخبار
library_books
event
پنج شنبه, 02 فروردين 777

میگ میگ، واقعی است!

کاراکتر کارتونی رودرانر یا همان میگ میگ را یه یاد دارید؟ همان پرنده‌ی تیز و باهوش که از تله‌ها به‌سرعت فرار می‌کرد. هر یک از ما در دوران کودکی، این کارتون را دیده‌ایم اما قسمت جالب ماجرا اینجاست که بدانیم این پرنده واقعی است!

کوکو دونده نام این پرنده تیزپا است و از خانواده کوکویان به شمار می‌رود. طول این پرنده تقریباً ۰٫۶ متر و وزن آن حدوداً ۵۰۰ گرم می‌باشد و غذای موردعلاقه‌اش مار است به‌طوری‌که در آمریکا یکی از اصلی‌ترین شکارچیان مارها همین پرندگان می‌باشند. البته غیر از مار، انواع حشرات، مارمولک و عقرب نیز توسط این پرنده شکار می‌شود که تقریباً نیمی از قوت روزانه‌ی آن را تأمین می‌نمایند.

 

همان‌طور که از کارتون رودرانر پیداست، کوکو دونده عاشق دویدن است در واقعیت نیز همین‌طور است زیرا گاهی اوقات سرعت این پرنده به ۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد! ازنظر شرایط فیزیولوژیکی و رفتاری هم باید بگوییم که بیابان بهترین منطقه‌ی زندگی برای آن به شمار می‌رود. محل زندگی این پرنده در شمال و مرکز افریقا قرار دارد و این پرنده بیشتر در بوته‌زارها و زمین‌های خشک و پست زندگی می‌کند. کوکو دونده کوچ نمی‌کند، درواقع او تمام طول سال را در یک محل خاص اقامت دارد و به دنبال فراهم کردن مکانی برای تخم‌هایش است زیرا کوکوی دونده ۳ تا ۶ تخم سفیدرنگ می‌گذارد که عموماً پس از ۲۰ روز جوجه‌ها از تخم بیرون آمده و با سپری کردن روز هجدهم کم‌کم پدیدار می‌شوند.

 

 

 

 نعمتت بار خدایا ز عدد بیرونست     ***    شکر انعام تو هرگز نکند شکرگزار 

مجموع رتبه (0)

0 از 5 ستاره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 30 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!