clear
جدیدترین اخبار
زهره کبیری

زهره کبیری

پنج شنبه, 14 ارديبهشت 1396

معبد سلیمان که کتاب عهد عتیق آن را هیکل می‌نامد، اولین عبادتگاه یهودیان بوده که در ۱۵۰۰ ق.م ساخته‌شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

در عصر کنونی، زیبایی دندان‌ها، تقریباً تمامی انسان‌ها را درگیر خود نموده است. اما با توجه به هزینه‌های گزاف دندان‌پزشکی، مردم به کم‌هزینه‌ترین راه برای پیشگیری از آسیب‌های دندانی روی می‌آورند که همانا مسواک زدن است. در این میان پرسشی که مطرح می‌گردد این می‌باشد که آیا مسواک به همراه "خمیردندان" واقعاً برای دندان‌هایمان مفید است یا خیر؟

علم طب از دیرباز برای بهبودی عملکرد بدن انسان و درمان مشکلات او همواره به بشر خدمت نموده است. در این میان، مشکلی که همیشه وجود داشته، عدم امکان تشخیص درد بدون گشودن بافت‌های اندامی فرد بیمار بوده که در اواخر قرن ۱۹ با ورود رادیولوژی و استفاده از اشعه X به علم پزشکی، این مشکل نیز به‌طور چشمگیری کاهش یافت. در ادامه با ما همراه باشید...

سه شنبه, 05 ارديبهشت 1396

در حدود ۳ هزار سال پیش، زمانی که پادشاهی اسرائیل تازه برپاشده بود، منطقه‌ای بود به نام "شفله"، که علاوه بر زیبایی بی‌مانندش ارزش استراتژیک نیز داشت. شفله راهی بود که دشمن می‌توانست از طریق آن به کوه‌ها هجوم برده و شهرهای بالای آن را فتح نماید؛ زیرا بین رشته‌کوه باستانی فلسطین و دشت ساحلی مدیترانه قرارگرفته بود. داستان داوود و جالوت نیز در اینجا شکل می‌پذیرد. در ادامه با ما همراه باشید...

یکشنبه, 03 ارديبهشت 1396

UFC نوعی مبارزه بسیار خشن و البته تقریباً بدون محدودیت است، که طرفداران بسیاری هم دارد. اگر با خشونت میانه‌ای ندارید بهتر است که با ما همراه نشوید!

چهارشنبه, 30 فروردين 1396

باغ عدن پهناورترین گلخانه‌ی دنیا (ثبت‌شده در گینس به همین علت) می‌باشد که منبع بسیار خوبی برای علاقه‌مندان و پژوهشگران عرصه نباتات فراهم آورده است. این باغ در جنوب شرقی کشور انگلستان قرار دارد و مساحتی برابر با ۳۰ هزار هکتار را به خود اختصاص داده است. طراحی این پروژه در سال ۱۹۹۶ به معمار بنام انگلیسی، "نیکولاس گریمشاو" سپرده شد. در ادامه با ما همراه باشید.

نیکولا تسلا نابغه، مخترع، مهندس مکانیک، فیزیکدان و مهندس برق صربی- آمریکایی بود که در طی سال‌های حیاتش خدمات ارزنده‌ای به جامعه بشری و علوم مربوطه ارائه داد. او انسان خارق‌العاده و کم‌نظیری بود که در رده‌بندی مجله Life مبنی بر ۱۰۰ نفر از مهم‌ترین افراد هزاره گذشته، رتبه ۵۷ را به خود اختصاص داد. او را بیشتر به خاطر اختراع سیستم‌های الکتریکی جریان متناوب (AC) و میدان مغناطیسی دوار می‌شناسند. از اختراعات دیگر او می‌توان به ارتباطات رادیویی بی‌سیم، موتور، توربین، بالگرد، فلورسنت، لامپ‌های نئون، اشعه X، اژدرهای آبی و ... اشاره نمود. در ادامه با ما همراه باشید تا با این دانشمند و مخترع مشهور بیشتر آشنا شوید.

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!