clear
جدیدترین اخبار

تاریخ - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

تاریخ

تاریخ (22)

یکشنبه, 29 اسفند 1395

امروزه ارتباطات پیشرفت بسیار زیادی کرده‌اند. به‌صورتی که فردی در تهران می‌تواند یک کالای آمریکایی از سایت آمازون خرید کند و پس از یک هفته آن را در دستانش داشته باشد. این ارتباطات قوی، در طول تاریخ بی‌نظیر بوده است. ولی باید بدانیم درگذشته راه ارتباطی وجود داشته است که به‌جرئت می‌توان آنرا مهم‌ترین عامل پیشرفت ارتباطات درگذشت زمان دانست. این راه جاده ابریشم است. ارتباطات ازآنچه که ما فکر می‌کنیم قدمت بیشتری دارد. جاده ابریشم به‌عنوان مهم‌ترین جاده ارتباطی در ۲۰۰۰ سال پیش، توانست ارتباط میان بسیاری از کشورهای جهان را فراهم کند.

مردم ایران‌زمین از دیرباز در برپا کردن جشن و سرور در مراسم مختلف با آداب‌ورسوم و سنت‌های خاص خود، سابقه طولانی داشته‌اند. یکی از این مراسم چهارشنبه‌سوری می‌باشد که یکی از مراسم باستانی نیز محسوب می‌شود. اما فلسفه‌ی جشن و سرور در چنین مراسمی چیست؟ چهارشنبه‌سوری چه آیین‌ها و بیشینه‌ای دارد؟ در ادامه به بررسی این مراسم و همچنین پاسخ به این سؤالات می‌پردازیم. با ما باشید …

 سراسر جهان مکان‌های زیبای فراوانی وجود دارد مکان‌هایی که سالانه میزبان هزاران توریست از سراسر دنیا می‌باشند. این اماکن در شهرهای مختلف پراکنده‌اند اما شاید بشود شهرهایی را نام برد که چندین جاذبه‌ی زیبای طبیعی را به‌صورت متمرکز در خود جا داده‌اند. در ادامه با ما همراه باشید تا با ۱۰ شهر زیبای جهان آشنا شوید.

آدولف هیتلر دیکتاتوری که یک نسل‌کشی بزرگ در تاریخ بشر را به راه انداخت، در کشوری مردم‌سالار به حکومت رسید. اما چطور می‌شود یک دیکتاتور در کشوری مانند آلمان به حکومت برسد؟ با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی ماجرای به قدرت رسیدن رهبر نازی ها بپردازیم.

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!