clear
جدیدترین اخبار

آشپزی با بدان تو - BEDANTO | همه‌چیز را بدان تو

استفاده از دسر پس از غذا می‌تواند به هضم بهتر آن کمک کند لذا انتخاب دسر مناسب می‌تواند به این روند سرعت ببخشد.

پنج شنبه, 21 ارديبهشت 1396

ابتکار در آشپزی همواره موجب به وجود آمدن غذاهای جدید می‌شود. در ادامه نیز قصد داریم در یک ویدئوی آموزشی طرز تهیه‌ی یک غذای خلاقانه را به شما آموزش دهیم  با ما همراه باشید.

سه شنبه, 12 ارديبهشت 1396

تزئین غذا گاهی از طعم آن نیز پراهمیت‌تر است چراکه بینایی از تأثیر گزار ترین قوه‌های بشریت در تصمیم گریزی می‌باشد چه‌بسا غذایی بسیار خوش‌طعم باشد ولی تزئینات آن به‌قدری آشفته نادرست باشد که کسی حتی مایل به چشیدن آن نباشد. در ادامه با ما همراه باشید.

خوردن صبحانه ی کافی همواره از سوی پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه شده است. اگر در هنگام صبحانه از شیر به جای چای استفاده شود قطعا بهتر خواهد بود اما برای مقوی تر شدن صبحانه می شود از تخم مرغ نیز استفاده کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با چند رووش پخت تخم مرغ آشنا شوید.

مردم کشورمان ایران با سلایق مختلف و آداب‌ورسوم گوناگون همواره دستور متفاوتی برای پخت غذاها داشته‌اند. عده‌ای ممکن است غذایی معمولی را به‌گونه‌ای خاص تهیه کنند و این‌چنین می‌شود که طعم‌ها و مزه‌های یک غذا می‌تواند در قسمت‌های مختلف ایران متفاوت باشد. حال فرض کنید کشورهای خارج از ایران را نیز در نظر بگیریم در این صورت نتیجه می‌شود بال و کتف مرغی که با کوکاکولا پخته‌شده‌اند!

 

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه (بدان تو) همه چیز را بدان تو!